LOGIN
دیدارها
shirazi.ir
دیدار تولیت آستان ملکوتی امام حسین علیه السلام با آیت الله العظمی شیرازی
کد 5439
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 07 مرداد 1396 - 5 ذو القعدة 1438
در روز دوشنبه اول ماه ذی القعده 1438ق (1396/5/3) آقای سید جعفر موسوی، تولیت آستان ملکوتی حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم دیدار کرد و مورد استقبال معظم له قرار گرفت.

ابتدا آقای موسوی خطاب به مرجع عالیقدر اظهار داشت: سلام و تحیت اعضا و دست اندرکاران آستان ملکوتی حسینی، به ویژه سلام حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی را به حضور جناب عالی تقدیم می دارم.

وی خطاب به معظم له افزود: علی رغم اینکه در معرض مشکلات و ناملایمات قرار گرفته اید و قرار دارید، ولی عزتمند و مورد عنایت الهی هستید و اوضاع به وجود آمده برای شما نه به جهت مسائل مادیِ دنیایی، بلکه فقط و فقط در راه جلب رضایت خدای متعال است.

آن گاه آیت الله العظمی شیرازی از آقای موسوی خواستند سلام و دعای ایشان را به دست اندکاران، به ویژه حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی ابلاغ کند.

سپس فرمودند: آنچه به نظر من می رسید و تصور می کنم این است که مهم ترین امری که باید در عراقِ پس از داعش مورد توجه قرار گیرد، روشن و آگاه شدن جوانان است، چراکه عراق آماج تهاجم جریان های غرب گرا، لائیک، کمونیست، بعثی و وهابی قرار گرفته است و همچنین مشکلاتی در داخل کشور وجود دارد که توسط برخی منحرفان بدان دامن زده می شود، همین امور بر ما لازم و واجب می نماید و حکم می کند که باید با استفاده از تریبون ها، منبرها، رسانه ها، هیئت های مذهبی و موکب ها و جز آن در راه آمادگی علمی و اعتقادی و فرهنگی جوانان همت گماریم.

امروز همه ی عراق بدون استثنا به چنین آمادگی نیازمند است که باید از رهگذر شبکه های ماهواره ای ـ که باید به تعداد آن افزوده شود ـ ملت و جوانان عراق در همه ی سطوح به ویژه در عرصه ی اعتقادات، روشنی یابند و توجیه شوند و دانش بایسته به دست آورند.

مرجع عالیقدر سپس افزودند: مرحوم والد ما (حضرت آیت الله العظمی سید میرزا مهدی حسینی شیرازی قدس سره) می فرمودند که اگر اعتقاد و ایمان جوانان به خدای متعال و روز قیامت کامل شود و به این باور برسند که در روز قیامت هر فردی پاداش اعمال نیک و یا کیفر کردار بد خود را خواهد یافت، و بدین ترتیب از عقیده ی صحیح برخوردار شوند، خود در تلاشِ یافتن مسائل و امور شرعی خواهند شتافت، چون داشتن عقائد صحیح انسان را به سوی فراگیری احکام و مسائل و دیگر امور گسیل می دارد. در برابر اگر اعتقادات آنان کامل نشود و مسیر درست خود را نپیمایند، هزار مسأله را اگر به آنان بیاموزند منتظر شنیدن و یاد گرفتن مسأله بعدی و بعدی خواهند نشست و بسا که اهمیت به آن ندهند.

معظم له در ادامه فرمودند: در دهه ی پنجاه میلادی قرن گذشته، کمونیست ها عراق را فضای مناسبی برای خود یافتند و در چنین شرایطی سیل کتاب های کمونیستیِ ضد خدا از جمله «خدا کجاست؟» و دیگر کتاب های الحادی و خداستیز به عراق سرازیر شد و آنان این کتاب ها را به رایگان در میان ملت توزیع می کردند و البته تیراژ این کتاب ها چند برابر جمعیت عراق بود.

مرحوم والد که اوضاع را چنین دیدند به تمام حوزویان از مبتدی تا استاد دستور دادند هفته ای یک شب در مساجد و حسینیه های محل و منطقه ی سکونت خود هرچند یک ربع ساعت حضور یابند و به آموزش عقائد اسلامی به جوانان بپردازند. ایشان به طلابِ مأموریت یافته برای تبلیغ تأکید کردند که به هیچ وجه به احکام شرعی، مانند: حلال، حرام، طهارت، نماز و سایر احکام عبادات و معاملات نپردازند، بلکه تنها به آموزش مسائل اعتقادی بسنده کنند.

این اقدام اثر صحیح و بسزا در مردم، به ویژه جوانان عراق برای رویارویی با شبیخون کمونیسم داشت.

حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله سخنان خود را با دعا برای موفقیت در به انجام رساندن این مسئولیت به پایان بردند.

در پایان این دیدار آقای سید جعفر موسوی از مهم ترین فعالیت های آستان ملکوتی حسینی در راه بالا بردن سطح دانش مردم، به ویژه جوانان از طریق رسانه های مختلف دیداری و شنیداری و مکتوب، خصوصاً در ایام و مناسبت زیارتی اربعین حسینی گزارشی تقدیم مرجع عالیقدر کرد.

معظم له در پاسخ فرمودند: توفیق این قبیل خدمات بر شما مبارک باشد. برای شما و دست اندکاران آن آستان مقدس توفیق پایدار از خدای منان خواستارم.
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.