LOGIN
دیدارها
shirazi.ir
"حضرت آیت الله العظمی شیرازی در دیدار زائرانی از کشمیر پاکستان: "
عمل به آموزه های اهل بیت علیهم السلام سبب می شود زیارت های انسان به طور کامل پذیرفته شود
کد 9919
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 23 بهمن 1398 - 17 جمادى الثانية 1441
در شامگاه روز شنبه سیزدهم ماه جمادی الثانی 1441ق (1398/11/19) زائران شیعه از کشمیر پاکستان که از شهر و دیار خود به عزم زیارت اماکن و مراقد مقدس ایران به این کشور آمده اند با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم دیدار کردند و مورد استقبال معظم له قرار گرفتند.

معظم له در این دیدار خطاب به میهمانان خود فرمودند: از اینکه در این جا حضور یافته اید از همگی تان تشکر می‌کنم. توجه داشته باشید که شما در سفر عبادی هستید؛ چراکه زیارت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام امری عبادی است. از این رو بایسته و شایسته است که این سفر خود را با عمل به وصیت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله کامل کنید، آن جا که فرمودند: «لا تغضب، لا تغضب، لا تغضب؛ خشم مگیر، خشم مگیر، خشم مگیر» و اینکه رسول الله صلی الله علیه وآله «خشم مگیر» را سه بار تکرار کرده اند معنا و مفهومی خاص و بار تأکیدی دارد.

ایشان در ادامه سخنان خود فرمودند: هر یک از شما آقایان و بانوان تصمیم بگیرد از همین حالا به این وصیت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله عمل کنید تا زیارت خود را کمال و والایی بخشید. در این معنا آقایان تصمیم بگیرند با همسران خود رفتاری خشم آلود نداشته باشند، هرچند که همسران، شوهران خود را خشمگین کنند. همچنین عزم خود را جزم کنید که در برخورد و تعامل و رفتار با پدران و مادران خود خشم نگیرید، اگرچه آنان با شما با خشم و درشتی رفتار کنند.

در برخورد با فرزندان خود هر چند که رفتاری توأم با خشم و درشتی با شما داشته باشند شما از خشم و عصبانیت بپرهیزید و از این خصلت خودداری کنید. در برخورد با خویشاوندان و بستگان نسبی و صمیمی و فرزندانشان و همسایگان اگرچه عصبانیت شما را تحریک کنند خویشتن داری کرده و خشمگین نشوید. در برخورد با افرادی که در مساجد و حسینیه ها و جاهای دیگر حضور می یابند، اگرچه در برخورد با شما رعایت ادب نکنند و رفتاری بد و نکوهیده داشته باشند شما به وصیت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله عمل کنید و خشم خود را فرو خورید.

شکی نیست که این کار سخت است و آسان نیست اما اهمیت فراوانی دارد.

بنابراین، از همین جا بر دوری جستن و پرهیز از خشمگین شدن مصمم شوید تا زیارت شما مقبول حضرات معصومین علیهم السلام باشد.

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی در پایان سخنان خود فرمودند: ان شاء الله با بهره فراوان معنوی و سلامتی به شهر و کاشانه خود و نزد خانواده خویش باز می گردید. من دعاگوی شما هستم و شما نیز مرا دعا کنید.